ISO: 9001:2015
// Informacje o firmie Ekolaser

Historia firmy

Od czerwca 2018 roku połączono siły i firma zarządza spółka Eko-Laser Sp. z o.o. sp. k.

Firma od tego czasu dysponuje większą powierzchnią produkcyjną. Obecnie największym jej kapitałem są jednak zasoby ludzkie. Na dzień dzisiejszy w Eko—laser zatrudnionych jest 83 pracowników ( w tym spawacze, ślusarze, tokarze, frezerzy, malarze, monterzy, operatorzy, technolodzy).

Ze względu na wzrost koniunktury i popytu firma rozbudowała infrastrukturę produkcyjną i wprowadziła nowe technologie.

Korzenie firmy Eko-laser sięgają połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Andrzej Kostecki (obecny właściciel Eko-laser) stawiał wtedy pierwsze kroki w biznesie. Jako współwłaściciel firmy Eko-Celkon s.c. W Pucku (specjalizującej się w produkcji urządzeń dla oczyszczalni ścieków) nabywał praktykę w prowadzeniu przedsiębiorstwem. Już w 1998 r. firma Eko-Celkon, jako jedna z pierwszych w Polsce, zakupiła wycinarkę laserową. W 2000r. doszło do podziału spółki Eko-Celkon i dnia 1 grudnia 2000r. została zarejestrowana firma Eko-laser, oferująca usługi cięcia laserem. Kolejne lata to dynamiczny rozwój nowo powstałej firmy (głównie dzięki użyciu nowoczesnych technologii).

Obecnie firma posiada nowoczesny park maszynowy. Rozbudowana i zdywersyfikowana paleta usług oraz wykwalifikowany personel zapewniają firmie mocną pozycję na rynku. Eko-laser może pochwalić się zawsze zadowolonymi z usług klientami, z których wielu współpracuje z firmą od dłuższego czasu.

Misja firmy

Eko-laser dostarcza swoim klientom nowoczesne usługi w zakresie obróbki metali. Chcemy poszerzać zakres oferowanych usług, aby sprostać coraz większym wymaganiom klientów, poprzez stałe unowocześnienie parku maszynowego i doskonalenie kadry.

Nasi klienci

Nasi klienci są z nami od lat. Wielu z nich reprezentuje sektor MSP, inni to duże i uznane przedsiębiorstwa, również międzynarodowe koncerny, które nam zaufały. Jakość i solidność Eko-laser jest szeroko ceniona.

Do grupy naszych strategicznych partnerów należą firmy zarówno polskie jak i zagraniczne. Nasze wyroby, od wycinanych blach po gotowe podzespoły i części maszyn, są dostarczane do klientów z Polski, Dani, Holandii, Szwecji, Niemiec, Norwegii i Finlandii.

Produkujemy kompletne elementy, podzespoły maszyn dla przemysłu oponiarskiego, branży spożywczej, producentów maszyn oraz rolnictwa. Możemy pochwalić się produkcją gotowych elementów podwozia maszyn rolniczych przeznaczonych prosto na linię montażową. Firmy z przemysłu spożywczego, gdzie szczególne znaczenie mają dobre warunki produkcji również korzystają z usług naszej firmy. Wykonane przez nas meble ze stali nierdzewnej można spotkać w restauracjach na całym świecie, a wiele linii technologicznych do produkcji artykułów spożywczych posiada wyprodukowane przez nas elementy.

Reprezentujesz dużą firmę pragnącą powierzyć cięcie laserowo, gięcie, wykonanie gotowych elementów, całych serii produktów wykwalifikowanej firmie z doświadczeniem? Zapraszamy. Gwarantujemy jakość, solidność i dostawę na czas. Jesteś małym przedsiębiorcą i szukasz dostępu do nowoczesnych technologii obróbki metali? Zapraszamy. Dołącz do rzeszy klientów, którzy już nam zaufali.

Nowoczesne technologie

W ostatnich latach wiele firm zmieniło dotychczasowe zasady organizacji produkcji polegające w dużej mierze na własnym wykonawstwie na korzyść dostaw z zewnątrz. Przyczyniło się do tego wiele czynników. Maszyny, którymi dysponują są wyeksploatowane, a zakup nowoczesnych wiąże się z dużymi wydatkami. Takie urządzenia jak wycinarki laserowe, przy ich wysokiej cenie i znacznej wydajności, przerastają możliwości ich wykorzystania nawet w średniej wielkości zakładzie. Wymagają ponadto wysoko wykwalifikowanej kardy, co w połączeniu z rosnącymi kosztami pracy ludzkiej oraz znacznie mniejszą wydajnością i większą zawodnością człowieka, przyczynia się do zwiększonego korzystania z zewnętrznego wykonawstwa. Na współczesnym rynku odczuwalny jest także brak ciągłości zleceń.

Pracownicy Eko-Lasera, posiadający wieloletnie doświadczenie obróbki laserowej, pomogą Państwu rozwiązać problemy z dostawą „na czas” podzespołów i detali precyzyjnie ciętych i giętych.

Współpracujemy z ok. 100 kontrahentami, którzy przekonali się do nowoczesnych i de facto tańszych technologii.

Koszt obróbki detali kalkulowany jest na podstawie takich czynników jak: czas, narzędzia, operacje technologiczne, zużycie materiałów. Dzięki nowoczesnym technologiom obróbki jesteśmy w stanie zaoferować wyjątkowo korzystne ceny przy krótkich terminach realizacji, precyzji i jakości wykonania. Odpady materiałowe są zwracane klientowi lub rozliczane. Po złożeniu wstępnego zamówienia, wyliczenie kosztów dokonywane jest na podstawie programu kalkulacyjnego i przekazywane do klienta faksem lub pocztą elektroniczną.

*UWAGA: OFERUJEMY ZNACZNE UPUSTY PRZY DUŻYCH ZLECENIACH

Sprawy jakości traktowane są w naszej firmie jako priorytetowe. Stosowane najnowocześniejsze technologie gwarantują doskonałość wykonania i dają możliwość sprostania Państwa oczekiwaniom. Na stosowane materiały dajemy atesty.